description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
14 جولای 2018
description
در اختتامیه هشتمین جایزه پروین اعتصامی

جمعی از بانوان پژوهشگر تجلیل شدند

صبح امروز در آئین پایانی هشتمین جایزه ادبی پروین اعتصامی، از دو شاعر انقلاب، یک پروین‌پژوه و دو پژوهشگر انقلاب اسلامی در بخش ویژه تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در بخش ویژه جایزه با عنوان « امام و ادبیات زنان»، از «دکتر فاطمه راکعی» به پاس خلق آثار فاخر پژوهشی و نیز سرایش اشعار ماندگار با موضوع امام خمینی و انقلاب اسلامی، «سیمین‌دخت وحیدی» به پاس سرایش اشعار ماندگار با موضوع امام خمینی و انقلاب اسلامی، «دکتر رقیه ابراهیمی شهرآباد» به عنوان پژوهشگر شایسته در بخش ادبیات زنان، انقلاب اسلامی و امام خمینی به دلیل تالیف پایان نامه ای با عنوان: «بازتاب زندگی و اندیشه‌های امام خمینی(ره) در آینه شعر معاصر» و از «دکتر صدف گلمرادی» ، به عنوان پژوهشگر شایسته در بخش ادبیات زنان، انقلاب اسلامی و امام خمینی به خاطر تالیف پایان نامه ای با عنوان: «نقد جامعه‌شناختی سرمایه‌های شخصیت‌های زن در رمان‌های منتخب پس از انقلاب اسلامی» با تقدیم لوح سپاس و هدیه، تقدیر بعمل آمد.

در ادامه، از «دکتر حکیمه دبیران» نیز به پاس خلق آثار فاخر پژوهشی درباره پروین اعتصامی، به عنوان پژوهشگر شایسته تجلیل شد.

یادآور می‌شود، پیش از این در نشست خبری این رویداد اعلام شده بود که به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب از بانوان فعال و تاثیرگذار در ادبیات انقلاب اسلامی در بخش ویژه تقدیر خواهد شد.