description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
4 می 2019
description
در دومین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی کشور؛

از دو مجموعه شعر و داستان «سربرگ» رونمایی شد

یکی از برنامه‌های دومین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی کشور، رونمایی از دو عنوان کتاب «سربرگ» بود.

بهروز جلالی، دبیر کارگروه اجرای آئین‌نامه امور انجمن‌های ادبی، پیش از رونمایی از این کتا‌ب‌ها گفت: موضوع طرح ملی سربرگ با این امید شکل گرفت که هر استان یک مجموعه داستان و یک مجموعه شعر داشته باشد؛ اما از آثاری که به دبیرخانه رسید، با چشم‌پوشی داوران تنها به یک گزینه شعر و یک گزینه داستان رسیدیم. بنابراین، دو کتاب وارد مرحله صفحه آرایی شده و امروز نسخه اولیه آن در حضور دبیران انجمن‌های ادبی رونمایی می‌شود.


جلالی افزود: در تلاش هستیم تا در نشست آینده کارگروه موضوع تمدید فرصت ارسال آثار شایسته‌تر توسط انجمن‌های ادبی فراهم شده و به تصویب برسد.

معاون فرهنگی و امور استان‌های بنیاد شعر و ادبیات داستانی،خاطر نشان کرد: آثاری که به سامانه انجمن‌های ادبی رسید، هم از نظر تعداد و هم از نظر کیفیت آنچنان که انتظار می‌رفت در حد و اندازه توان ادبی شاعران و داستان‌نویسان عزیزمان نبود.
این گزارش می‌افزاید، در این مراسم از کتاب «نامه انجمن» رونمایی شد. این اثر در بر دارنده گزارشی از آیین نخستین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی و فهرست اطلاعات و مشخصات انجمن‌های شناسه‌‌دار است.
دبیر کارگروه امور انجمن‌های ادبی درباره«نامه انجمن» گفت: این کتاب با هدف گسترش امکان ارتباط دوستداران ادبیات استان‌ها و شهرستان‌ها با یکدیگر تهیه شده است.