description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
13 می 2018
description
در دومین جشنواره ملک‌الشعرای بهار؛

از گزیده مجله دانشکده رونمایی شد

در مراسم اختتامیه جایزه‌ی ملک‌الشعرای بهار از کتابِ گزیده‌ مقالات «مجله‌ دانشکده» رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در این برنامه که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، بانو چهرزاد بهار، دختر ملک‌الشعرای بهار،‌ با ابراز خرسندی از حضور دوباره در جشنواره انجمن‌های ادبی گفت:‌ مرحوم بهار مکتب خود را درست پیش برد و مجله‌ی دانشکده از خدمات بزرگ ایشان به زبان و ادبیات فارسی است.
وی افزود: جوانان عزیز حاضر در انجمن‌های ادبی را در این مراسم می‌بینم و بسیار خوشحال هستم که با برخی از‌ آن‌ها گفتگو کرده‌ام. افتخار می‌کنم به این که بسیاری از این عزیزان کارهای بزرگی کرده‌اند.
مجله ادبی دانشکده در اردیبهشت ۱۲۹۷  به مدیریت ملک‌الشعرای بهار به مدت یک‌سال به صورت ماهنامه منتشر شد که بعد از یک‌سال آن‌گونه که بهار اشاره کرده است به دلیل مشکلات مالی و مشغله‌های سیاسی وی، از انتشار باز ماند. در این مجله اساتید سرشناسی مانند سعید نفیسی، عباس اقبال آشتیانی، رشید یاسمی و… که همگی از اعضای انجمن ادبی دانشکده بودند مقالات ارزنده‌ای را برای اولین بار منتشر کرده‌اند و افزون بر آن می‌توان رد بسیاری از پژوهش‌ها و اشعاری که اعضای دانشکده برای اولین بار منتشر می‌کردند را در این مجله فاخر پیدا کرد.
کتاب گزیده‌ی مقالات مجله‌ی دانشکده به همت علی ایلنت، دبیر انجمن ادبی جام جهان‌بین گردآوری و تنظیم شده است.