description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
4 می 2019
description
مهدی قزلی:

امروز صدای انجمن‌های ادبی، رساتر از همیشه است

دومین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی کشور، صبح پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه برگزار شد.

در این مراسم مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان طی سخنانی گفت: پیش از پیگیری مجمع انجمن‌های ادبی و سامان‌دهی آن، انجمن‌ها حتی برای ملاقات رییس اداره ارشاد شهر خود هم مشکل داشتند، اما امروز شاهد هستیم که انجمن‌های ادبی به جایگاهی رسیدند که رو در رو با وزیر ارشاد دیدار کرده و با او گفت‌وگو می‌کنند. امروز مجامع ادبی استانی هویت پیدا کردند و صدای رساتری دارند و می‌توانند مطالبات خود را به گوش مسئولان برسانند.

وی افزود: اگر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغازگر و همراه ما در این راه نبود، هیچ کدام از این اتفاقات رخ نمی‌د‌اد. اما خوشبختانه امروز با حمایت‌های شخص وزیر، کارها به سرعت پیش رفته است. آنچه که ما در سر داشتیم بیش از آن چیزی است که اتفاق افتاده؛ ولی متاسفانه آنچه انجام نشده است از دست ما خارج است.

رئیس کارگروه اجرای آئین‌نامه امور انجمن‌های ادبی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: وضعیت اقتصادی کشور تغییر کرده است و ما این تغییر را در همه بخش‌ها حس می‌کنیم، با این حال این موضوع دلیل نمی‌شود که ما مسئولیت‌مان نادیده بگیریم. ما علیرغم همه محدودیت‌ها، طی یکسال اخیر، ده سفر استانی و جلسه هم‌اندیشی داشتیم و همراه روسای ادارات ارشاد استان‌ها، پای صحبت دبیران و اعضای انجمن‌های ادبی نشستیم.

قزلی در پایان با تشکر از اعتماد انجمن‌های ادبی به بنیاد و کارگروه گفت: تا به امروز بیش از ۱۶۰۰ انجمن در سامانه جامع امور انجمن‌های ادبی اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند و به این یقین رسیده‌ایم که اعتماد انجمن‌های ادبی به دست آورده‌ایم. این اعتماد بزرگترین سرمایه ما برای ادامه کار است.