description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
10 ژوئن 2017
description
با مشارکت بنیاد شعر و ادبیات داستانی صورت می‌گیرد؛

برگزاری مراسم سالگرد درگذشت حمید سبزواری در زادگاهش

نخستین سالگرد درگذشت استاد حمید سبزواری، شاعر نامدار انقلاب، دوشنبه این هفته با عنوان «اولین کنگره شعر انقلاب» و با مشارکت بنیاد شعر و ادبیات داستانی در زادگاه وی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، این مراسم، صبح و شامگاه دوشنبه 22 خرداد 96 در دو بخش علمی ـ تخصصی و مجلس ترحیم مردمی برگزار خواهد شد که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار و بنیاد شعر و ادبیات داستانی در برپایی آن مشارکت خواهند داشت.
بر اساس این گزارش، بخش علمی و نشست‌های تخصصی نخستین سالگرد استاد حمید سبزواری، صبح دوشنبه از ساعت 10 صبح در دانشگاه حکیم سبزواری شهر سبزوار برقرار خواهد شد و شاعران، اندیشمندان و چهره‌های فرهنگی، علاوه بر شعرخوانی با موضوع انقلاب و حمید سبزواری، درباره شخصیت و آثار این شاعر بزرگ انقلاب سخن خواهند گفت.
مراسم ترحیم عمومی و مردمی مرحوم حمید سبزواری نیز، شامگاه دوشنبه پس از افطار با حضور مردم و شخصیت‌های فرهنگی و ادبی بر سر مزار او در بوستان جانبازان سبزوار برگزار خواهد شد.
جواد محقق، معاون شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی و حجت‌الاسلام زکریا اخلاقی و عباس باقری، شاعرانی هستند که به نمایندگی از این بنیاد در کنگره شعر انقلاب و مراسم سالگرد پدر شعر انقلاب حضور خواهند یافت.
سال گذشته نیز، آیین چهلم درگذشت استاد حمید سبزواری به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی و با مشارکت سایر نهادهای فرهنگی در زادگاه این شاعر بلندآوازه انقلاب برپا شده بود.
حسین ممتحنی معروف به حمید سبزواری، شاعر مشهورترین سروده‌های انقلابی مانند «خمینی ای امام» و «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو» 22 خرداد سال گذشته در 91 سالگی درگذشت.