description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
5 سپتامبر 2016
description
در چهل و هفتمین سالمرگ نویسنده؛

بنیاد شعر و ادبیات داستانی برای جلال آل‌احمد در اسالم سالگرد می‌گیرد

بنیاد شعر و ادبیات داستانی در چهل و هفتمین سالمرگ جلال آل‌احمد، برای این نویسنده صاحب‌سبک و نامدار ایرانی در شهر اسالم مراسم بزرگداشت می‌گیرد.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی در چهل و هفتمین سالمرگ جلال آل‌احمد، برای این نویسنده صاحب‌سبک و نامدار ایرانی در شهر اسالم مراسم بزرگداشت می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در حالی آیین بزرگداشت جلال آل‌احمد، داستان‌نویس، مستندنگار و منتقد پیشرو و تأثیرگذار ایرانی در شهر اسالم برگزار می‌شود که خالق کتاب‌هایی چون غربزدگی، زن زیادی، مدیر مدرسه، نون والقلم، ارزیابی شتابزده، سنگی بر گوری و … در ۱۸ شهریور سال ۱۳۴۸ در همین شهر درگذشته است.
بر اساس این گزارش، مراسم بزرگداشت چهل و هفتمین سالمرگ جلال، با حضور جمعی از مردم اسالم، نویسندگان، مستندنگاران، چهره‌های علمی و دانشگاهی کشور و استان گیلان، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع خلیف‌آباد برگزار می‌شود.
در این مراسم که حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا زائری، سخنران آن خواهد بود و مستند «جلال در اسالم» پخش خواهد شد، همچنین جمعی از هنرجویان کارگاه سه‌روزه مستندنگاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان شرکت خواهند داشت.
این کارگاه، از روز چهارشنبه ۱۷ شهریور با سفر ۱۵ تن از پذیرفته‌شدگان آغاز شده و تا جمعه در اسالم ادامه خواهد یافت. شرکت‌کنندگان کارگاه مستندنگاری، پیش از این و در پی فراخوان بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، نمونه‌ای از کار خود را برای حضور در این دوره ارسال کرده بودند.
محمدرضا سرهنگی، رضا امیرخانی و محمدرضا زائری، استادان این کارگاه هستند که هنرجویان را در طول این سفر و حضور در شهر اسالم گیلان همراهی خواهند کرد.
بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، پیش از این چهار دوره داستان‌نویسی با عنوان «آل‌جلال» و سه دوره آموزش شعر با نام «کلک خیال» برگزار کرده است.