description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
8 جولای 2019
description
با حضور معاون بنیاد شعر و ادبیات داستانی؛

از خانواده نویسنده شهید محسن صالحی حاجی‌آبادی تجلیل شد

آئین نکوداشت شهید محسن صالحی حاجی‌آبادی نویسنده کودک و نوجوان در سرای ناشران قم برگزار شد.

در این مراسم حمیدرضا آزادگان، معاون اجرایی بنیاد شعر و ادبیات داستانی، پیام تسلیت مدیرعامل بنیاد را به خانواده این نویسنده شهید ابلاغ کرد.

در این پیام آمده:

«شهادت یگانه مسیر و معیار پر موهبت برای رسیدن به معبود است و در این سیر و سلوک، شهدا با عبور از این گذرگاه درخشان، سند جاودانگی و خلود در جوار جبروت دوست را از دست و درگاه او می‌گیرند. هم‌آنهایی که جان خویش را هدیه و فدیه‌ای برای امنیت، عزت و سربلندی ایران اسلامی دانستند و خواستند و استمرار خط سرخ حسینی(ع) را با خون خود امضا کردند.

بدون تردید در این میان جانبازان اسناد زنده‌ای از فرهنگ غنی ایثار و پایمردی به شمار می‌روند که سبب ترویج روح مقاومت و سلحشوری در جامعه اسلامی بوده و آمیخته‌گی وجود مبارک آنان به شکر واژه شهادت، هماره عالم را عطرآگین میکند و فضای جامعه را به خیر و صلاح رهنمون میسازد.

در ادامه‌ی این مسیر نورانی اینک بزرگ‌مردی دیگر از تبار عاشورا و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس، پس از سال‌ها تحمل درد و جراحت‌های شیمیایی، به فیض عظیم شهادت فی سبیل‌الله نائل آمد.

شهید محسن صالحی حاجی‌آبادی از زمره نویسندگان متعهدی بود که پس از پایان دفاع مقدس در سنگر فرهنگ ماند تا برای ادای تکلیف، روایتگر خاطرات دفاع مقدس برای آینده‌سازان این مرز و بوم باشد.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی، شهادت این نویسنده گرانقدر را به خانواده‌ گرامیش تبریک و تسلیت عرض نموده و شادی روح و علو درجات او را از خداوند متعال مسألت می‌نماید.»

 

مهدی قزلی

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان

 

محسن صالحی، نویسنده و جانباز شیمیایی اهل نجف‌آباد اصفهان بود که پس از سال‌ها تحمل جراحت‌های شیمیایی، بیست و سوم اردیبهشت امسال به شهادت رسید.

مجموعۀ «اکبر کاراته» معروف‌ترین اثر این نویسندۀ شهید است که برای کودکان و نوجوانان نوشته شده است. شهید صالحی در بیشتر آثار خود، با زبان طنز به بیان خاطرات دفاع مقدس و جنگ تحمیلی می‌پرداخت.