description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
4 می 2019
description
غلامرضا طریقی، نخستین دبیر مجمع عمومی انجمن‌های ادبی:

ثبت‌نام بیش از ۱۶۰۰ انجمن، نشان از جدیت انجمن‌های ادبی است

دومین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی کشور، صبح پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه برگزار شد.

غلامرضا طریقی، نخستین دبیر مجمع عمومی انجمن‌های ادبی کشور که اولین سخنران این مراسم بود، گفت: سال گذشته بنابر احساس وظیفه در انتخابات شرکت کردم تا شاید آمدنم باعث شود که دوستان، موضوع انجمن‌های ادبی را جدی‌تر بگیرند. ثبت‌نام بیش از ۱۶۰۰ انجمن و دریافت شناسه ۶۰۰ انجمن نشان می‌دهد که موضوع جدی گرفته شده است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین اتفاق در طی یک سال، دریافت شناسه و هویت رسمی انجمن‌های ادبی است؛ به صورتی که امروز همه کسانی که در اینجا جمع شدند، هم شناسه انجمن خود را دریافت کرده‌اند و هم با انجمن‌های شهر و استان خود در ارتباطند.

طریقی با ارائه گزارش کارهای انجام شده در سال گذشته گفت: شاید به دلیل مشکلات مالی، بسیاری از کارها کُند پیش رفت، اما امیدوارم که با انتخاب دبیر جدید که با رای شما انتخاب شده است، کارها سرعت بیشتری پیدا کند. هر کاری که در این مدت انجام داده‌ام را وظیفه خودم می‌دانم و بابت ضعف‌ها و کمبودها از شما عذرخواهی می‌کنم.

طریقی در پایان صحبت‌های خود به مهرناز مهدی آزاد، دبیر منتخب دومین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی کشور تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت کرد.
در ادامه، خانم مهری‌آزاد دبیر منتخب در صحبت‌های کوتاهی، ضمن تشکر از اعتماد انجمن‌های ادبی برای انتخابش گفت: بدون شک در دوره جدید تلاش خواهم کرد تا بتوانم اتفاقات خوبی را برای انجمن‌های سراسر کشور رقم بزنم.

گفتنی است، در انتخابات دبیر دومین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی کشور، خانم دکتر مهرناز مهدی آزاد از استان اصفهان توانست با اکثریت آرا، دبیر دومین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی کشور شود.