description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
8 دسامبر 2018
description
با حضور بیش از 200 نویسنده از سراسر کشور؛

دوازدهمین دوره آموزش داستان‌نویسی آل جلال آغاز بکار کرد

دوازدهمین دوره متمرکز آموزش داستان‌نویسی آل جلال صبح جمعه در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه آغاز شد.

در این دوره سه‌روزه که با حضور بیش از ۲۰۰ ادب‌جو از سراسر کشور برگزار می‌شود، نویسندگان و اساتید برتر داستان‌نویسی کشور تدریس خواهند کرد.
در روز نخست، سبک زندگی حرفه‌ای نویسنده با مهدی قزلی، مجید قیصری با ارائه تفاوت محتوایی داستان کوتاه و رمان، شهریار عباسی با آداب داستان‌نویسی، دکتر حمیدرضا شعیری با نقد و روایت و مریم برادران با رصد اتفاقات برای مستندنگاری تدریس خواهند داشت.
در روز شنبه نیز، نکته‌هایی درباره اقتباس معکوس از سینما به ادبیات با مهرزاد دانش، داستان و رسانه با فریدون صدیقی، اقتباس با یزدان سلحشور، راه‌پیمایی از سوژه تا نوشتن با مجید جزینی و اهمیت افسانه‌ها در قصه‌نویسی معاصر با احمد اکبرپور تدریس می‌شود.
در سومین روز از این دوره آموزشی، برنامه داستان‌خوانی با حضور احسان رضایی، نویسنده و سردبیر پایگاه نقد داستان برگزار خواهد شد.
گفتنی است، یکی از برنامه‌های این دوره، نشست پرسش و پاسخ پیرامون داستان و داستان‌نویسی است که با حضور محمدرضا بایرامی، دبیر یازدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد و قاسمعلی فراست، نویسنده و مدرس داستان‌نویسی برپا خواهد شد.
گفتنی است، پیش از این یازده دوره آموزش داستان‌نویسی آل جلال در شهرهای اندیمشک، مشهد مقدس، پارس آباد مغان و تهران برگزار شده است.