description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
19 نوامبر 2019
description
به مناسبت یک‌سالگی ویکی ادبیات؛

دوره تخصصی ویکی ادبیات برگزار می‌شود

به مناسبت یک‌سالگی دانشنامه مجازی ادبیات معاصر ایران «ویکی ادبیات»، ویکی‌نویسان به دعوت بنیاد شعر و ادبیات داستانی در روزهای جمعه و شنبه (یکم و دوم آذر) گردهم جمع می‌شوند.

میثم امیری، سردبیر ویکی ادبیات با اعلام این خبر گفت: ویکی‌ادبیات دانشنامه مجازی شعر و ادبیات داستانی معاصر ایرانیان است و طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ مدخل در این دانشنامه بارگذاری شده است. از آنجا که ویکی‌ادبیات نیازمند نقد صریح و درست است، قرار است در این برنامه، نوشته‌های ویکی‌نویسان در کوره آزمون اساتید پخته شود.

امیری با تشریح برنامه‌های این دوره گفت: در روز جمعه یکم آذر، اساتید به نقد و بررسی مداخل نوشته‌شده و ترسیم شیوه‌های نوین و صحیح ویکی‌نویسی خواهند پرداخت. روز شنبه نیز ویکی‌نویسان برخی از سندهای دیده‌نشده ادبیات معاصر در کتابخانه ملّی را خواهند دید و از دست‌نوشته‌های تاریخی ادبیات ایران بازدید خواهند کرد.

گفتنی است، در این برنامه هوشنگ اتحاد، غلامرضا امامی، جمشید خانیان، علی‌اصغر دادبه، احسان رضایی، مرتضی سرهنگی، محمدرضا شرفی خبوشان ، غلامرضا طریقی، شهریار عباسی، سعید قطبی‌زاده، روح‌انگیز کراچی، رضا گلشن مهرجردی، جواد محقق و مهدی یزدانی‌خرّم مطالب خود را ارائه خواهند کرد.

یادآور می‌شود، نخستین دوره تخصصی ویکی‌ادبیات از ساعت ده صبح روز جمعه یکم آذر در بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان کار خود را آغاز خواهد کرد.