description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
15 دسامبر 2020
description

فراخوان پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر

جشنواره بین‌المللی شعر فجر با آرمان بالندگی گونه‌های شعر امروز از سال ۱۳۸۵ هر سال میزبان کاروان شعر پارسی بوده است و به یاری‌ خدا پانزدهمین دوره این جشنواره نیز در سال ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

در این دوره آثاری که در سال ۱۳۹۸ به زبان فارسی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده‌ باشد در گروه های زیر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:
۱. شعر کلاسیک
۲. شعر نو(قالب های: نیمایی و سپید)
۳. شعر محاوره
۴. شعر کودک و نوجوان
۵. درباره شعر(پژوهش های حوزه شعر)

برگزیدگان جشنواره، زمستان امسال در آیین پایانی معرفی خواهند شد و به این برگزیدگان، علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره بین‌المللی شعر فجر اهدا خواهد شد.

▪️کتاب‌هایی که می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند:
کتاب‌هایی که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ در داخل کشور به چاپ رسیده و در یکی از پنج گروه ادبی بالا قرار بگیرند.

▪️نکات مهم
– آثار باید تالیفی و به زبان فارسی باشند.
– مجموعه شعر باید به صورت مستقل منتشر شده باشد. مجموعه‌های مشترک و گزیده آثار داوری نمی‌شوند.
– آثاری که در سال‌های قبل با عنوانی دیگر یا توسط ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی‌شود.
– دبیرخانه تنها آثار ارسالی از سوی مولف یا ناشر را در روند داوری بررسی خواهد کرد.

▪️مهلت و شیوه ارسال اثر
آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه، ۱۵ دی ماه سال جاری است. ناشران، شاعران و پژوهشگران می توانند ۵ نسخه از آثار خود را به این نشانی ارسال کنند:
تهران، خیابان کریم‌خان‌زند، خیابان سنایی، کوچه شهید اعرابی (پنجم)، پلاک ۶ دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران؛ دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر

شاعران، مؤلفان و ناشران برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی adabiatirani.com مراجعه کنند یا با دبیرخانه تماس بگیرند.
تلفن: ۰۲۱۸۸۳۱۸۶۴۶(داخلی ۲۰۵ یا ۳۰۴)