description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
10 مارس 2018
description
در اختتامیه جشنواره تالاب دوخان عنوان شد؛

فریاد خسته تالاب از قلم شاعران این سرزمین به قافیه و ردیف درمی‌آید

آیین پایانی نخستین جشنواره فرهنگی هنری تالاب دوخان، عصر پنج‌شنبه ۱۷ اسفند با تقدیر از برگزیدگان در مرکز همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در این برنامه مهدی قزلی با یادآوری خاطره‌ای از گشت و گذار در تالاب انزلی گفت: تا پیش از این، تالاب انزلی به عنوان قطب گردشگری منطقه شناخته می‌شد، ولی این روزها مسیر گردشگران به منطقه آزاد انزلی ختم می‌شود. جایی که فاقد اصالت و ساخته دست بشر است.
مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی افزود: انزلی را همگان به تالاب و ملوان می شناختند که متاسفانه حال هیچ کدام خوب نیست که حل این مشکل، عزم انزلی، گیلان و کل کشور را می‌طلبد.


وی در ادامه به دلایل بنیاد برای حمایت از این جشنواره پرداخت و گفت: با اینکه کار بنیاد شعر و ادبیات داستانی حفظ محیط زیست نیست و توسعه ادبیات است، اما با علم به اینکه تنها فریادهایی در تاریخ ماندگار شده‌اند که از حنجره ادبیات و هنر بیرون آمده و بیانگر درد باشد، قدم در راه حمایت از این تالاب با پشتیبانی از نخستین جشنواره تالاب دوخان گذاشتیم. از طرفی معتقد هستیم وظیفه ما حمایت از ادبیات متعهد است؛ ادبیاتی که به دور از شعارزدگی، با مسائل و مشکلات زندگی مردم درهم آمیخته است.
قزلی در پایان با ابراز خوشحالی از برگزاری این جشنواره اظهار داشت: با استقبال شایسته اهالی فرهنگ و ادب شاهد هستیم، صدای خسته تالاب به مدد قلم پرتوان شاعران و نویسندگان این سرزمین فریاد می‌شود.
گفتنی است، نخستین جشنواره فرهنگی هنری تالاب دوخان با هدف نجات تالاب انزلی و محیط زیست آن از خطر نابودی، با حمایت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار شد.