description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
24 دسامبر 2016
description

قزلی: سقف ادبیات داستانی ایران ارتفاع یافته است

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان گفت: از ۳۰ ماه پیش کوشیدیم تا سقف ادبیات داستانی را بلندمرتبه‌تر کنیم. امروز با حضور چهره‌های مطرح ادبیات در آیین اختتامیه جایزه ادبی جلال آل‌احمد، فهمیدیم که این سقف ارتفاع گرفته است.

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان گفت: از ۳۰ ماه پیش کوشیدیم تا سقف ادبیات داستانی را بلندمرتبه‌تر کنیم. امروز با حضور چهره‌های مطرح ادبیات در آیین اختتامیه جایزه ادبی جلال آل‌احمد، فهمیدیم که این سقف ارتفاع گرفته است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مهدی قزلی، مدیرعامل این نهاد فرهنگی و دبیر اجرایی نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد، در سخنرانی خود در آیین اختتامیه این جایزه، با عرض ادب و سلام به نویسندگان ادبیات داستانی کشورمان که وی از آنها با عنوان «سرمایه‌های ادبیات مملکت» و «سرود ملی ادبیات ایران» یاد کرد، گفت: در این مراسم، نتیجه تلاش‌های دوستانم در بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، هیأت‌های علمی و داوران جایزه، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس اتحادیه نویسندگان و ناشران افغانستان، سفیر ایران در افغانستان و اصحاب رسانه، نمایش داده می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۳۰ ماه پیش که پایمان به بنیاد رسید، قامتمان را خم کردیم تا پا به سرا بگذاریم. همان موقع گفتیم که باید سقفی را که ساخته شده، بالاتر بست. با عنایت و حمایت معاونت محترم امور فرهنگی وزارت ارشاد، کوشیدیم تا به سقف بلندمرتبه‌تر و وسیع‌تری دست پیدا کنیم. چهره‌هایی که اینجا نشسته‌اند نشان می‌دهد که سقف ارتفاع گرفته است؛ ولی ما نیمه راه هستیم.

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در ادامه با اظهار اینکه بنا را باید رفیع‌تر کرد، تأکید کرد: آن بزرگواری که می‌تواند کمک کند تا این سقف بالاتر بسته شود و چنان ارتفاع پیدا کند که هرکس با هر قدی بدون اینکه خم شود، وارد این سرسرای ادبیات این مرز و بوم شود، جناب آقای وزیر است.

مهدی قزلی در پایان سخنانش گفت: اعتبار هر دانشگاهی به دانشجویان و اساتید آنهاست و اعتبار هر جایزه‎ای به برندگان و اعضای هیأت علمی آن.

نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد با برگزاری آیین اختتامیه در عصر شنبه ۴ دی و معرفی برندگان بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد. این آیین با حضور سیدرضا صالحی‌ امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد، سفیر افغانستان در ایران، رییس اتحادیه نویسندگان و ناشران افغانستان، جمعی از نویسندگان و اهالی فرهنگ و ادب ایران و کشور افغانستان و همچنین ادب‌جویان شرکت‌کننده در ششمین دوره داستان‌نویسی آل جلال در محل تالار وحدت تهران برگزار شد.