description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
15 ژوئن 2016
description

مشارکت آستان قدس رضوی در برگزاری مسابقه ادبی «حافظان حرم»

آستان قدس رضوی در برگزاری مسابقه شعر و داستان یک دقیقه‌ای «حافظان حرم» با بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان همکاری می‌کند.

آستان قدس رضوی در برگزاری مسابقه شعر و داستان یک دقیقه‌ای «حافظان حرم» با بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان همکاری می‌کند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مدیرعامل سازمان آفرینش‌های هنری آستان قدس با اعلام این‌که موضوع مدافعان حرم، بحث روز جهان اسلام است، گفت: مسابقه شعر و داستان یک دقیقه‌ای حافظان حرم می‌تواند این موضوع را ماندگار کند.
علی ثابت نیا به اهمیت آفرینش هنری و ادبی در ماندگاری اتفاقات تاریخی اشاره کرد و گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، هیچ اتفاقی در تاریخ ماندگار نمی‌شود؛ مگر به بیان هنری. از آن‌جا که سازمان آفرینش‌های ادبی آستان قدس وظیفه ترویج فرهنگ قرآنی و سیره و منش اهل‌بیت علیهم‌السلام را به شیوه هنری دارد و با توجه به اهمیت مسئله حافظان و مدافعان حرم در فرهنگ جهاد که بخش ویژه‌ای از فرهنگ قرآن و سیره اهل‌بیت است، تصمیم گرفته‌ایم تا با مشارکت و همکاری در این مسابقه ادبی، دین خود را در راستای تعالیم مقدس اسلامی ادا کنیم.
وی در پاسخ به این‌که این سازمان در چه مواردی در برگزاری مسابقه ادبی حافظان حرم مشارکت خواهد داشت، گفت: با مذاکراتی که با مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی داشته‌ایم، قرار است حداقل در دو زمینه با این بنیاد همکاری کنیم. اول این‌که این سازمان و نهادهای مرتبط با آن می‌توانند محصول نهایی این مسابقه را که به احتمال زیاد یک کتاب است، آماده کرده و انتشار دهند. دوم این‌که در جهت تقدیر از برگزیدگان، پیشنهادهایی داریم که یکی از آن‌ها میزبانی از برگزیدگان همراه با خانواده‌شان در جوار حرم رضوی است.
مدیرعامل سازمان آفرینش‌های هنری آستان قدس همچنین در مورد اطلاع‌رسانی مسابقه ادبی حافظان حرم در سطح مشهد مقدس و شبکه مخاطبان آستان قدس اظهار داشت: با توجه به این‌که نهادهای فراوانی مثل نشریات و مراکز فرهنگی و هنری با این سازمان مرتبط هستند، سعی می‌کنیم تا این رویداد ارزشمند فرهنگی به نحو مناسبی به اهالی هنر و فرهنگ در شهر مشهد مقدس و جامعه مخاطبان آستان قدس رضوی اطلاع‌رسانی شود.
مسابقه شعر و داستان یک دقیقه‌ای حافظان حرم با اعلام فراخوانی از تمام شاعران و نویسندگان خواست تا با ارسال آثاری که در یک دقیقه خوانده می‌شوند در این رقابت ادبی شرکت کنند. علاقه‌مندان برای حضور در این رقابت می‌توانند آثار خود را حداکثر تا ۸ مردادماه ۱۳۹۵ از طریق لینک تلگرامیHafezaneHaram@ یا نشانیی الکترونیکی HafezaneHaram@gmail.com به دبیرخانه این مسابقه بفرستند.
مراسم پایانی مسابقه ادبی حافظان حرم، ۸ شهریور، همزمان با روز ملی مبارزه با تروریسم در تهران برگزار می‌شود.