description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
25 سپتامبر 2018
description
با ابتکار بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان؛

نویسندگان برجسته کشور از مراکز مبارزه با موادمخدر کرمان بازدید کردند

هفته گذشته، تعدادی از داستان‌نویسان کشور که سابقه دریافت جوایز ملی ادبی و یا داوری در آن را در کارنامه خود داشتند، برای بازدید از مراکز نگهداری و درمان معتادان به کرمان سفر کردند.

در این سفر سه روزه که با حمایت بنیاد شعر و ادبیات داستانی و همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان انجام شد، مریم برادران، محمد حنیف، یزدان سلحشور، شهریار عباسی، محمدرضا شرفی‌خبوشان و ابراهیم زاهدی‌مطلق حضور داشتند.
نویسندگان حاضر، ابتدا با حضور در مرکز درمانی و کاهش آسیب ماده ۱۶، مرکز گذری کاهش آسیب (DIC) و بازدید از جمعیت خیریه تولدی دوباره امید کرمان با وضعیت موادمخدر در استان آشنا شده و از نزدیک در جریان فرایند جذب معتادان و روند درمان و بهبودی آنان قرار گرفتند.
در ادامه نیز، در بازدید از اداره کل زندان‌های استان کرمان و گفت‌و‌گو با مسئولین زندان و معتادان با مسائل و مشکلات نگهداری معتادان و ارائه خدمات به آنان و خانواده‌هایشان آشنا شدند.
بازدید از اماکن دیدنی شهر کرمان مانند باغ فتح‌آباد، موزه پلیس، باغ شازده ماهان و مجموعه گنجعلی‌خان از دیگر برنامه‌های این سفر بود.
گفتنی است، آگاهی نخبگان با ابعاد مبارزه با مواد مخدر و دقت‌نظر و سندیت در نگارش آثاری در مذمت اعتیاد از اهداف این سفر علمی-تحقیقاتی عنوان شده است.
گزارش کامل این سفر و دیدار و گفت‌و‌گو با مسئولین، زندانیان و معتادان این مراکز به زودی در این رسانه منتشر خواهد شد.