description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
15 ژانویه 2019
description
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

وزیر ارشاد با خانواده زنده‌یاد امیرحسین فردی دیدار کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل زنده‌یاد امیرحسین فردی، با خانواده او دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار یک‌ساعته که صبح امروز انجام شد، مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی، وزیر ارشاد را همراهی کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار گفت: امیرحسین فردی همیشه مسجد را در مرکز امور می‌دید که حاصل آن، نسلی برخاسته از دل مسجد جوادالائمه است. این نسل توانست با ورود به حوزه‌های مختلف، اتفاقات بزرگی را رقم بزند.
وی افزود: دستاوردهای ایشان در مقاطع مختلفی همچون برگزاری جشنواره شهید غنی‌پور و راه‌اندازی تیم فوتبال نویسندگان در کیهان بچه‌ها، می‌تواند الگویی برای نسل امروز باشد.
صالحی خاطر نشان کرد: زنده‌یاد فردی در شاخه‌های مختلف فرهنگی و ادبیات، به ویژه در حوزه کودک و نوجوان، اقدامات شایانی را داشته که باید مورد بررسی قرار بگیرد و از تجربیات ایشان به عنوان یک الگو استفاده کرد.

وزیر ارشاد در مورد ضرورت گردآوری خاطرات زنده‌یاد فردی خاطرنشان کرد: وظیفه خانواده آن مرحوم است که شاخه‌های متعدد دوستان ایشان را جستجو کنند و در قالب روایت‌های تصویری و مکتوب منتشر کنند. برای این کار نیز، می‌توان فهرستی از دوستان آن مرحوم را فراهم و در یک خوشه‌بندی آماری قرار داد و خاطرات وی را براساس زمان‌بندی زندگی وی تفکیک کنید.
وی در پایان گفت: این کار بر عهده خانواده مرحوم فردی است که اطلاعات زندگانی ایشان اعم از خاطرات شفاهی و مکتوب را جمع‌آوری کنند و این یک رسالت است که باید در قبال یک شخصیت مهم ادبیات معاصر به انجام برسانید.
در پایان این دیدار، شناسه برگ «انجمن ادبی امیرحسین فردی» از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانواده این نویسنده فقید تقدیم شد.