description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
18 سپتامبر 2017
description
سردبیر سایت تخصصی نقد داستان:

پایگاه نقد داستان، نیازهای نویسندگان جوان را برآورده می‌کند

سردبیر سایت تخصصی نقد داستان گفت: این پایگاه، نیازهای نویسندگان جوان را برآورده می‌کند. آن‌ها می‌توانند بی‌هیچ هزینه‌ای داستان‌های خود را در محک نقد منتقدان حرفه‌ای قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی، احسان رضایی با بیان این مطلب افزود: پایگاه تخصصی نقد داستان با هدف خدمت‌رسانی به تمام نویسندگان جوان و فارسی‌زبان در هر کجای ایران و جهان ایجاد شده است. تمام نویسندگان می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای در نخستین پایگاه نقد داستان عضو شوند و داستان‌های خود را در محک نقد قرار دهند.
وی ادامه داد: در این سایت از منتقدان مختلف، مدرسان داستان‌نویسی و نویسندگان شناخته‌شده بهره گرفته‌ایم تا روی آثار داستان‌نویسان جوان، نقدهای آموزشی بنویسند. این افراد دارای سوابق حرفه‌ای قابل قبولی هستند و رزومه کاری آن‌ها روی سایت قرار دارد.
رضایی خاطرنشان کرد: منتقدان سایت، به‌طور مرتب و مداوم داستان‌های ارسالی کاربران را نقد می‌کنند و این نقدها در معرض دید و مطالعه عموم قرار می‌گیرد. کاربران هم می‌توانند در مورد این داستان‌ها نقد و نظر داشته باشند.
سردبیر سایت تخصصی نقد داستان اظهار داشت: این سایت، علاوه بر نقد داستان، بخش‌های دیگری هم دارد. در بخش «به‌علاوه نقد» نکات و مقاله‌های مفید و کاربردی برای داستان‌نویسان جوان، تالیف یا از منابع پیشین انتخاب می‌شود. همچنین آخرین خبرهای مربوط به حوزه داستان هم از پایگاه‌های خبری مختلف خوانده و گزیده آن را در بخش «منهای نقد» منتشر می‌کنیم. به عبارتی، هر آنچه یک داستان‌نویس جوان لازم دارد را می‌تواند در پایگاه نقد داستان پیدا کند.
وی با اشاره به نحوه کاربری پایگاه نقد داستان گفت: افراد برای ارسال داستان به پایگاه نقد داستان، همینطور ارسال نظر در سایت، ابتدا باید عضو شوند که این کار به سادگی و سهولت در سایت امکان‌پذیر است. کاربرف پس از ورود به صفحه ثبت‌نام، اطلاعات خود را تکمیل می‌کند و گذر از مراحل مختلف از طریق پیامک به وی اطلاع داده می‌شود.
رضایی با بیان اینکه حداکثر حجم داستان ارسالی ۲۵۰۰ کلمه است، تاکید کرد: نویسندگان می‌توانند برای منتقدان هم به صورت خصوصی، دیدگاه خود را ارسال کنند. بنابراین کسانی که مایل به درج نام خود در کنار آثارشان نیستند، می‌توانند با امکانات سایت، اثرشان را به صورت خصوصی برای منتقدان بفرستند و در سایت آن را نمایش ندهند.
سردبیر سایت تخصصی نقد داستان آن‌گاه گفت: داستان‌های ارسالی در نوبت نقد قرار گرفته و توسط یکی از منتقدان پایگاه خوانده و نقد می‌شود. سعی بر این است که داستان‌های مختلف توسط منتقدان مختلف نقد شود تا کاربران، نظرات چند استاد را در مورد داستانشان بدانند. همچنین بعد از انتشار نقد روی سایت، پیامکی برای اطلاع نویسندگان ارسال می شود.
احسان رضایی در پایان گفت: کاربران خواهند توانست در قسمت «فهرست داستان‌های ثبت‌شده» از پنل کاربری، تمام داستان‌های خودشان به همراه نقدهای صورت‌گرفته بر آنها را مشاهده کنند و با استفاده از آنها، داستان‌های جدید بنویسند و بفرستند.
یادآور می‌شود، سایت تخصصی نقد داستان، سه‌شنبه این هفته ۲۸ شهریور به مناسبت روز شعر و ادب پارسی در تالار حافظ رونمایی می‌شود. این مراسم از ساعت ۱۴ و با حضور دکتر محمد سلگی، سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.
تالار حافظ در تهران، خیابان حافظ، ابتدای خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت واقع است و حضور همه علاقه‌مندان در این برنامه، آزاد خواهد بود.