description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
14 فوریه 2019
description
توسط مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی قرائت شد:

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جایزه دوسالانه حسین منزوی

دکتر سیدعباس صالحی با صدور پیامی، خواستار برگزاری شایسته و باشکوه جایزه حسین منزوی شد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، متن این پیام که توسط مهدی قزلی در مراسم «ماه بلند غزل» قرائت شد، به این شرح است:

«حسین منزوی چهره ممتاز ادبیات معاصر و غزل‌سرای نوپرداز بود. او با ثبات قدم و شناخت دقیق از مسیر ادبی، توانست قالب سنتی غزل را با نگاهی امروزین بیامیزد و به آن جان تازه ببخشد. منزوی اگر چه سال‌های ابتدایی حیات ادبی‌اش آنچنان که باید قدر ندید؛ اما به تدریج، جایگاه او در شعر ایران‌زمین بیش از پیش نمایان شد و امروز نیز همچنان این اشتیاق را در دوستداران او می‌بینیم.
دوسالانه غزل حسین منزوی حاصل دو حسن‌نیت و حسن‌اتفاق است. یکی ارج نهادن به حضور شایسته منزوی در شعر امروز ایران که خواسته به حق اهالی ادبیات است و دیگری، ارج نهادن به غزل به عنوان زنده‌ترین و پویاترین قالب شعر فارسی. البته حاصل این دو اتفاق، توجه به شاعران جوانی است که سنت شعری ایران را با نگاه دقیق و عمیق به قله‌های ادب پارسی ادامه داده‌اند. جوانانی که با این بهانه نیک باید کشف شوند، دیده شوند و بتوانند با انگیزه و قدرت مضاعف در این راه به حرکت خود ادامه دهند.
اینجانب به همه عزیزان دست‌اندر کار این جایزه سلام و درود می‌فرستم و برای ایشان آرزوی توفیق دارم. امیدوارم این جایزه آنچنان که شایسته نام حسین منزوی و شهر ادب‌پرور زنجان است، برگزار شود و با همراهی و همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان هرچه باشکوه‌تر تداوم یابد.»

سیدعباس صالحی

گفتنی است، «ماه بلند غزل» که درآمدی بر دوسالانه ملی جایزه حسین منزوی است، امروز (پنج شنبه ۲۵ بهمن) در زنجان برگزار شد.