description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
19 آگوست 2017
description
بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار کرد:

کارگاه تخصصی شعر در شهرستان دنا

چهارشنبه و پنج‌شنبه گذشته کارگاه دو روزه‌ی شعر با حضور اساتید و کارشناسان بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویر احمد در شهر سی‌سخت، مرکز شهرستان دنا برگزار شد.

چهارشنبه و پنج‌شنبه گذشته کارگاه دو روزه‌ی شعر با حضور اساتید و کارشناسان بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویر احمد در شهر سی‌سخت، مرکز شهرستان دنا برگزار شد.

در این برنامه، اسماعیل امینی، غلامرضا طریقی و محمدکاظم علیپور هفت کارگاه تخصصی شعر با محوریت شناخت سبک‌های ادبی، آشنایی با اصول و مبانی شعر، بررسی تحلیلی شعر پس از نیما و شعرخوانی و نقد شعر برگزار کردند.

در این کارگاه دکتر اسماعیل امینی، شاعر و مدرس دانشگاه درباره‌ی سبک‌های ادبی صحبت کرد و سپس در کارگاه دیگری به سوال‌های مخاطبان جوان درباره‌ی این موضوعات پاسخ داد.

محمدکاظم علیپور، شاعر و پژوهشگر ادبی درباره‎ی شعر پس از نیما و نحله‌های ادبی معاصر صحبت کرد و به سوال‌های علاقه‌مندان ادبیات پاسخ گفت.

غلامرضا طریقی، شاعر و سردبیر پایگاه نقد شعر نیز به مبانی شعر و بایدها و نبایدهای شعر کلاسیک پرداخت و در برنامه‌ای جداگانه، شعرهای شاعران شرکت‌کننده را شنید و نقد کرد.

برگزاری برنامه‌های جنبی و آشنایی با آداب‌ و رسوم و فرهنگ استان از دیگر ویژگی‌های این کارگاه بود.

در این کارگاه دو روزه، بیش از ۶۰ شاعر جوان از استان کهکیلویه و بویر احمد شرکت داشتند.

دکتر دهبانی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد، طی سخنانی برگزاری این دوره و کارگاه‌های تخصصی آن را موجب تشویق و ترغیب شاعران استان معرفی کرد و از بنیاد شعر و ادبیات داستانی به عنوان برنامه‌ریز و برگزار کننده این دوره تشکر کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد، تداوم این دوره‌ها در حوزه‌های شعر و داستان و نیز اعزام چهره‌های صاحب‌نام شعر و داستان به اقصی نقاط کشور برای ایجاد فرصت بهره‌مندی جوانان مستعد، سبب شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای ادبی کشور شود.

غلامرضا طریقی سردبیر سایت پایگاه نقد شعر نیز درباره‌ی اهمیت استمرار برگزاری این کارگاه‌ها برای پویایی ادبیات گفت: «تجربه‌ی ما در پایگاه نقد شعر نشان می‌دهد که شهرستان‌های ایران  دارای استعدادهای قابل اعتنا در حوزه‌ی شعر است. امیدواریم که با ارتباط مستقیم با استعدادهای جوان و همکاری‌های بیشتر با مراکز مختلف، بتوانیم برای پرورش این استعدادها قدم‌های بیشتری برداریم.»