description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
19 جولای 2016
description

⁣سفر به عراق و ۲۰ سکه؛ جایزه برگزیدگان مسابقه ادبی حافظان حرم

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، میزان جوایز برگزیدگان در دو بخش مسابقه شعر و داستان یک دقیقه‌ای حافظان حرم را اعلام کرد.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، میزان جوایز برگزیدگان در دو بخش مسابقه شعر و داستان یک دقیقه‌ای حافظان حرم را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی این بنیاد، در فاصله ۱۰ روز مانده به آخرین فرصت ارسال آثار ادبی در دو بخش شعر و داستان یک دقیقه‌ای به دبیرخانه مسابقه حافظان حرم، جوایز برگزیدگان این رقابت ادبی ۲۰ سکه بهار آزادی و سفر به مشاهد مشرفه در کشور عراق اعلام شد.
بر اساس این گزارش، صاحبان ۵ اثر برتر کوتاه داستانی و ۵ شعر برتری که می‌شود آن‌ها را حداکثر در یک دقیقه قرائت کرد، هر یک ۲ سکه بهار آزادی دریافت خواهند کرد و منتخبان با هزینه بنیاد شعر و ادبیات داستانی، راهی مشاهد مشرفه و اماکن زیارتی عراق خواهند شد.
تمام داستان‌نویسان و شاعران کشور، این فرصت را خواهند داشت تا در این رقابت ادبی حضور یابند و تنها ملاک شرکت در آن، این است که سروده‌ها و داستان‌های ارسالی به جشنواره، باید به موضوع حافظان حرم بپردازد و حداکثر در یک دقیقه خوانده شود.
دبیرخانه جشنواره شعر و داستان یک دقیقه‌ای حافظان حرم با تاکید بر این‌که هر فرد می‌تواند با حداکثر ۳ اثر در جشنواره شرکت کند، خاطرنشان کرده است: پایان مهلت ارسال آثار، جمعه ۸ مرداد است.
علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را از دو طریق برای دبیرخانه این مسابقه بفرستند:
۱ـ لینک تلگرامی @hafezaneharam
۲ـ نشانی الکترونیکی hafezaneharam@gmail.com
مراسم پایانی این جشنواره، دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ همزمان با «روز مبارزه با تروریسم» در تهران برگزار می‌شود. در برگزاری این مسابقه بزرگ ادبی، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخش‌های گوناگون رسانه ملی، آستان قدس رضوی، نهاد کتابخانه‌ها، سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران، ستاد رسیدگی به امور مساجد، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و معاونت فرهنگی سازمان قطار شهری تهران و حومه (مترو) در کنار بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان هستند.