۱۸ آذر ۱۳۹۶
description فراخوان ثبت‌نام در دوره آموزش داستان نویسی آل جلال

از همه داستان‌نویسان کشور دعوت بعمل می آید تا در دهمین دوره آموزش داستان نویسی آل جلال که همزمان با اختتامیه دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد در نیمه دوم دی‌ماه برگزار می شود، ثبت نام کنند.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
description تربت جام میزبان «یاران یکدل»

همایش شعر یاران یکدل (ویژه هفته وحدت) با حضور شاعران برجسته کشور، ۱۴ آذر در شهر تربت جام برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در این همایش یکروزه که به مناسبت هفته وحدت و با محوریت وحدت ملی و مذهبی برگزار می‌شود، شاعران برجسته‌ای چون محمد کاظم کاظمی، غلامرضا طریقی، علیرضا بدیع، جویا معروفی، احسان تاجی و … حضور خواهند داشت.

۱۰ آذر ۱۳۹۶
description آمده، ای شاه پناهش بده

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی، با صدور پیامی درگذشت حبیب‌الله چایچیان شاعر نامدار کشورمان را تسلیت گفت.
پیام مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان به شرح زیر است:

۲۹ آبان ۱۳۹۶
description عیار هیأت دهم

پس از امضای حکم انتصاب شهریار عباسی به عنوان دبیر علمی دهمین دوره جایزه جلال‌آل احمد و نیز ابراهیم حسن‌بیگی، مریم حسینی، احمد دهقان، ابراهیم زاهدی‌مطلق، حمیدرضا شعیری، داوود غفارزادگان، مسعود کوثری و محمدعلی مهدوی‌راد به عنوان اعضای هیات علمی این جایزه ادبی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه جایزه ادبی جلال مستقر در بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، متنی با عنوان: «نگاهی به سوابق اعضای هیات علمی دهمین دوره جایزه ادبی جلال‌آل احمد» منتشر کرده که در ادامه می‌خوانید:

۲۳ آبان ۱۳۹۶
description تغییر زمان حضور شاعران و نویسندگان در پایگاه انتقال خون

به اطلاع همه نویسندگان و شاعران هم‌دل می‌رساند مرکز اهدای خون وصال طی تماسی با بنیاد، ضمن تشکر از نویسندگان و شاعران و اعلام رفع نیاز به خون در این مقطع گفت با توجه به حضور گسترده مردم و برای تمرکز به کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان، برنامه حضور نویسندگان و شاعران به زمان دیگری منتقل شود. بنابراین برنامه امروز برگزار نمی‌شود.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
description هم‌دردی اهالی ادبیات با هم‌وطنان زلزله زده

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مدیرعامل بنیاد ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و آسیب دیدگان زلزله غرب کشور از نویسنده‌ها و شاعران برای حضور و اهدای خون در مرکز انتقال خون وصال دعوت کرد. مهدی قزلی گفت با توجه به اعلام نیاز مراکز رسمی به خون، اهالی ادبیات در این حضور با هم‌وطنان زلزله‌زده ابراز هم‌دردی و وفاداری می‌کنند.

description «عرض ارادت» نویسندگان در جوار حرم مطهر رضوی

در آستانه سالروز شهادت حضرت امام علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) و در ادامه سلسله برنامه های بنیاد در هفته کتاب، برنامه متن‌خوانی نویسندگان و شاعران صاحب‌نام کشور با عنوان«عرض ارادت» در مشهد مقدس برگزار می‌شود.