پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
معاونت امور فرهنگی
خانه کتاب و ادبیات ایران
۱۸۰ انجمن ادبی در کشور شناسایی شد

شیراز- عضو بنیاد شعر و ادبیات ایرانیان از شناسایی ۱۸۰ انجمن ادبی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد محقق شامگاه دوشنبه در آیین پایانی چهارمین جشنواره بین المللی داستان کودک «انگشت جادویی» که به میزبانی تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد با اعلام اینکه سال گذشته در گردهمایی انجمن های ادبی به ابتکار عضو بنیاد شعر و ادبیات ایرانیان این انجمن ها گرد آمدند تا هماهنگی بیشتری فراهم شود افزود: با توجه به اینکه از تمامی این انجمن ها خواسته شد برنامه ارایه کنند؛ از میان انجمن های فوق، انجمن داستان کوتاه «انگشت جادویی» در میان فعال ترین نهادها برگزیده گردید.

وی که سابقه عضویت در هیئت نظارت بر کتاب کودک و نوجوان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد، برگزاری چهارمین جشنواره بین المللی داستان کودک «انگشت جادویی» را حاصل نخستین همکاری بنیاد شعر و ادبیات ایرانیان و انجمن یادشده دانست و گفت: این آمادگی را داریم که در بنیاد شعر و ادبیات ایرانیان فضایی را فراهم کنیم تا انجمن هایی به شیوه انگشت جادویی برای برگزاری کلاس های آموزشی و اعزام استاد در حوزه شعر و ادبیات از کمکهای ما بهره مند شوند.

محقق با توجه به اینکه داستان کودک «انگشت جادویی» از معدود انجمن هایی است که صرفا به حوزه ادبیات کودک می پردازد عنوان کرد: همت اعضای هیئت مدیره انجمن انگشت جادویی در شیراز والاست که باید قدر آن را دانست.

نایب رئیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در ادامه خواستار هم افزایی و همکاری میان انجمن های ادبی کشور شد و افزود: این همراهی ها موجب تقویت بنیان های ادبی و فرهنگی کشور خواهد شد.

وی در عین حال پیشنهادی ارایه کرد و گفت: انجمن داستان کودک «انگشت جادویی» حوزه شعر کودک و نوجوان را هم برای دوره بعدی این جشنواره در نظر بگیرد و با مطالعه و مشورت هایی این بخش را به طور رقابتی برگزار کند تا استعدادهای این حوزه هم به واسطه جشنواره یادشده شناخته شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، در آیین پایانی چهارمین جشنواره بین المللی داستان کودک «انگشت جادویی» که به میزبانی شیراز برگزار شد، گروه های موسیقی آرشه و تئاتر کودک جمعیت امام علی(ع) به هنرنمایی پرداختند.